WhatsApp
Yükleniyor...

SEO

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz SEO

SEO

Seo Nedir?

SEO, Search engine optimization ve search engine optimizer kelimelerinin kısaltması olarak uluslararası alanda kullanılmaktadır. Dilimize çevirdiğimizde ise, arama motoru optimizasyonu veya arama motoru optimizasyonu yapan kişi olarak tanımlamak mümkündür. Sistemin amacı, Google, Yandex, Bing gibi genel arama motoru sonuçlarında, web sitesinin ilk sıralarda çıkmasının sağlanmasıdır.

 

SEO Çalışması Neden Gereklidir?

Günümüzde internet sitelerinin sayılarında önemli artış söz konusudur. Bu sayede, internet üzerinden satışların, pazarlamaların yapılması, bu alanda rekabetin yükselmesi, firmaların üst sıralarda yer alma ihtiyaçlarının olmasına, bu nedenle çalışmalar yapılmasına neden olmuştur. Anahtar kelimelerin aranmasında üst sıralarda yer almak, siteye ziyaretçi sayısının artması, site üzerinden son derece sağlam geri dönüşlerin olması ve yükselmesi, sitenin gerek maddi, gerekse manevi değerlerin korunması, marka bilinilirliğinin yükselmesi, hedef kitle ile sitenin güvenlik sistemlerinin korunması, reklam performansının yükselmesi için bu uygulama son derece gereklidir.

SEO Çalışmasına Nereden Başlanmalı?

Her sektörün dinamikleri ve rekabet düzeyleri birbirinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle, her site ve sektör bulunmakta olduğu şartlar içinde değerlendirilmelidir. Kurgusu bu şekilde hazırlanmalı, çalışmalar buna göre hazırlanmalıdır. Çalışmaların planlanmasından önce, anahtar kelimelerin belirlenmesi, sektörün ve rakiplerin incelenmesi, web sitesinin sektördeki pozisyonu, durumu ile avantajlar ile dezavantajların ortaya çıkarılması gerekmektedir. Sitenin teknik altyapısı iyileştirilerek, bundan sonra, içerik ve kullanıcı tecrübelerinin performans artıran sistemlerle başarıya ulaşmasının sağlanması amaçlanmaktadır.

Güçlü Bir SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Ziyaretçilerin analizlerin sağlıklı şekilde yapılması son derece önemlidir. Beklentiler tespit edilmelidir ve sağlıklı değerlendirme yapılmalıdır. Ziyaretçiler aramalarında, ne beklemektedir, bilgi almak mı, ürün ya da hizmet satın almak mı, siteyle farklı birtakım etkileşimler içinde olmak mı istiyor, bunların analizleri yapılır. Analizlerin sonuçlarında, uygun ticari hedefler belirlenir, marka bilinilirliği artırılmasına, etkileşime yönelik şekilde çalışmaların yapılması gerekmektedir. Sitede geçirilen en kısa bir anın, saniyenin bile ziyaretçileri memnun edece şekilde olması lazımdır.

SEO Çalışması için Hangi KPI'ları Ölçüyorsunuz?

Çalışmaların neticesinde, KPI net ölçülemeyen marka bilinilirliği odakla yararların sağlanması hedeflenir. Net ölçülebilen KPI lar ise, anahtar kelime pozisyonları, website organik trafikler, marka görünürlüğü, organik trafik kaynaklarından doğan satışlar, non brand dönüşümleri olarak sayılabilir.